בלוג ארגון מורי היוגה

פעילויות יזומות של ארגון מורי היוגה בימי המלחמה

  • הקלטת המפגש עם יעל שקד – שילוב הידע היוגי למצבים מאתגרים, לתמיכה בתלמידים בתרגולי היוגה ברובד הפיזי-מנטלי- רוחני🌿

בהרצאה נתייחס לכלים מעשיים שיכולים לתמוך בנו במצב הנוכחי שאנו מצויים בו. נביא כלים מתוך הידע היוגי ברובד הפיזי-מנטלי- רוחני ונראה באילו דרכים נוכל לשלבו בתוך השיעור כך שהמתרגלים יוכלו להבין ולהפנים את הידע בצורה חוויתית וליישמו אחר כך ביומיום.

יעל שקד– מורה בכירה ליוגה ויוגה נשית, מטפלת ביוגה תרפיה, מנחה קורס הכשרת מורות ליוגה וקורס מורים ליוגה ויוגה תרפיה של מכללת קדן, סדנאות מדיטציה ומיינדפולנס, מחברת הספר “מבט על היוגה סוטרה של פטנג’לי” ומלמדת את פילוסופיית היוגה בקורסי העמקה. לומדת, מלמדת ומעמיקה בעולם היוגה מזה כ-20 שנה.

לינק להקלטת המפגש: https://youtu.be/62MUtq49ZjA

מפגש עם נגה ברקאי יום חמישי 2.11 בשעה 19:00 – “תהליך ההשתנות לסוג קיום אחר מתאפשר בשל השפע שבהוייה” (פטנג’לי פרק 4). שיחה על פורושה, פרקריטי, והגונות, בימים של מלחמה.

https://us02web.zoom.us/j/83110940062?pwd=cmo0NjY2QlE4dVlDTDlUc2E4RmZqQT09  

Passcode: 457144

הקלטת המפגש שנערך ביום ראשון  22.10.23 עם ציפי נגב “המתנה” –  מפגש של יוגה לתמיכה בעצמנו ובאחרים, תרגול, המשגה, שיתוף ושיח.

ציפי נגב תלמידה ומורה ליוגה. מכשירה מורים ליוגה אינטגרטיבית ומורים ליוגה תרפיה אינטגרטיבית, מטפלת ב S.E.

 

הקלטת ההרצאה של מיכל ירקוני ויעל עידן (מובילות את תחום היוגה רגישה לטראומה בארץ) שהתקיימה ב 12.10.23:  

*ידע תיאורטי אודות מהי טראומה ומהי פוסט טראומה. *מקומו של אימון היוגה בזמן חירום ומהו המרחב המיטבי לעבודה כמו גם ממה כדאי להימנע. *כלים בסיסיים של ויסות מתוך היוגה הרגישה לטראומה.

הקלטת ההרצאה עם פרופ’ יורי גדרון – פרופ’ לפסיכולוגיה רפואית בחוג לסיעוד, אונ’ חיפה. חוקר את התפקיד המגן של הואגוס במחלות, קידום בריאות ומניעת PTSD.
מניעת התסמונת הפוסט-טראומטית בשיטה הגזורה ממדעי המוח. ההרצאה מציגה מידע אודות התסמונת, שיטות שאינן עוזרות, הרציונל המדעי לשיטה ותאור שיטת הבניית הזיכרון. כמו-כן תוצאות מחקריות שהראו את היעילות של השיטה. לינק להקלטה: 

https://youtu.be/VOTqVIJtxSA

סרטון קצרצר של משרד הבריאות שממחיש את עקרון המעש”ה שיורי גדרון הציג בהרצאתו. https://www.facebook.com/watch/?v=365976990817466

הקלטת המפגש שנערך ביום שישי 13.10.2023 עם פרנסואה לורן (צרפת)- תלמיד ישיר של קרישנמצ’ריה ודסיקשר, מוכר בעולם במפגש מיוחד שיתן כלים לחוסן והתמודדות עבורנו כמורים ליוגה.

 

הקלטת הרצאה עם שרון פלג-׳למצוא מקום בטוח בתוכי׳ תרגול כלים פשוטים שאפשר וכדאי להכניס לשגרת היום יום.

 שרון פלג מטפלת באמנות וב-EMID (טיפול בטראומה דרך תנועות עיניים) ומנחת קבוצות, מורה להואופונופונו ולמיינדפולנס. מנחה סדנאות בנושא חוסן ואיזון במעגלי החיים לצוותים במשטרת ישראל ובמגזר הפרטי. מוזמנים ומוזמנות למפגש  בו אלמד כלים פשוטים וזמינים לחיזוק היציבות, חיבור לכוחות ולהבין איך אפשר להקל ולתמוך בעצמנו ובאחרים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן