בלוג ארגון מורי היוגה

הכירו את הנשים מאחורי הקלעים - רוני שיר, מנכ"ל הארגון

מתי התחלת לתרגל יוגה ועם מי?
 בהיותי אדם נמרץ ואנרגטי התמקדתי יותר בספורט עצים ואירובי. את היוגה גיליתי בשלב מאוחר יותר בחיי, התחלתי לתרגל בשנת 2008 כשאני כבר בת 45 בראש העין עם שרון קנור. זה היה אחרי ניסיון אחר שהיה לי כמה שנים לפני ולא צלח – הגעתי לכמה שיעורים עם מורה אחרת ולאחר שיצאתי עם כאבי גב החלטתי שיוגה זה בכלל לא בשבילי. כשפגשתי את שרון נפתח בפני עולם חדש וקסום. שרון הפגישה אותי לראשונה עם המקום השקט בתוכי, עם החיבור המופלא בין הגוף, הנשימה והתודעה והביאה לחיי המון רוגע.
מי המורה שהשפיע.ה עליך או על ההחלטה שלך לבחור בדרך חיים של יוגה? ואיך?

שרון קנור לימדה האטה יוגה בשילוב עם ויג’ננה ועם עוד ידע שצברה עם השנים בתחומים שונים, החיבור איתה היה מיידי. התחלתי להגיע לשיעורים ולריטריטים בקביעות ובאדיקות. היא זו שגם עודדה אותי ללכת לקורס העמקה עם נגה ברקאי (שעד היום אני מתרגלת ולומדת גם איתה). אחריו החלטתי ללמוד בקורס מורים. לא התכוונתי ולא ראיתי עצמי מורה ליוגה, רציתי רק להעמיק את הידע שלי בעולם המופלא הזה וזו נראתה לי דרך נכונה.

את קורס המורים עשיתי אצל יעל זיו בקמפוס ברושים ממנה למדתי את ההעמקה בידע – טקסטים, מיתולוגיה והכרה עמוקה של הגוף שחיפשתי, בהמשך גם שימשתי כאסיסטנטית שלה. כיום אני לומדת עם אורית סן-גופטה ומשתתפת בכל הסדנאות של הארגון – שם אני פוגשת מורים נפלאים שמכל אחד ניתן ללמוד.

אני בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול ותואר שני בייעוץ ארגוני. עסקתי שנים בשיווק וניהול ברשת המתנ”סים בראש העין וניהלתי עמותות בתחום התרבות.

כשסיימתי את קורס המורים ב 2016, שרון היא זו שפתחה בפני בפעם הראשונה את הסטודיו כדי ללמד ומשם איכשהו נסללה הדרך הלאה. עזבתי את כל עיסוקי הקודמים והקדשתי את עצמי להוראת היוגה.

מכל אחד מהמורים האלו שליוו אותי לקחתי משהו אחר וביחד כל אלו הם שבנו את האימון האישי וההוראה שלי היום.

ספרי על רגע מכונן שחווית

באחד הריטריטים עם שרון במצוקי דרגות, אחרי כמה שנים של התמדה בתרגול, במהלך מדיטציה מאד מיוחדת, בה חוויתי סוג של סמדהי והבנתי שזה נמצא בהישג ידי ואפשרי עבורי.

מה היא ה-אסנה האהובה עליך? והפחות?

האסנה האהובה עלי היא אדהה מוקה שיונאסנה – כלב מביט מטה, שבה אני מרגישה את הגוף מתארך לכל הכיוונים וחווה עצמה, ריכוז וגמישות ביחד. הפחות אהובה היא הבקאסנה -העורב בה אני מתקשה מתחילת דרכי ועד היום.

מהי מהות היוגה בעינייך?

מקום להתחבר אל הגוף, אל הנשימה ואל השקט שבתוכי. אי של שפיות שנמצא בהישג ידי מתי שרק אבחר בכך, בתוך הכאוס הגדול הסובב אותנו.

משהו נוסף?
את דרכי בארגון מורי היוגה התחלתי בשנת 2018 כמתנדבת בוועד המנהל, ואני מנהלת את הארגון משנת 2019 ושמחה על הגידול העיקבי בכמות החברים, ועל ההתפתחות והצמיחה המתמדת שלנו כארגון, על הביקוש הגדול ליוגה בכלל ועל האפשרות שניתנה לנו להפיץ את האור הגדול בתקופה כל כך חשוכה.
בראייתי היוגה היא כלי מדהים והייתי רוצה שכל אדם בישראל יוכל להכיר ולהיחשף אליה החל מילדי בית ספר, חיילים בצבא, אוכלוסיות מוחלשות, חולים (בגוף ובנפש) שזקוקים ליוגה תרפיה אנשי ציבור וחברי כנסת.

אני שואפת ליצור ארגון שכל מורי היוגה בישראל ירצו להתחבר אליו ולהוות יחד כח גדול של עשייה חיובית.

תודה רוני 🙏

הירשמו לניוזלטר שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן