בלוג ארגון מורי היוגה

פרויקט ראשון זוכה לתמיכת הארגון - יוגה לטראומה על רקע פגיעה מינית

בעקבות ארועי ה-7 באוקטובר והמלחמה המתמשכת, החליט ‘ארגון מורי היוגה בישראל’ לתמוך כספית וארגונית בפרויקטים ויוזמות של חבריו המעודדים: תרגול וחשיפת היוגה בקרב אוכלוסיות מוחלשות ונזקקות; קידום תחומים ספציפיים של היוגה; חשיפת היוגה בפני מוסדות וקהלים נוספים; מענה למי שנזקק בעקבות ובזמן המלחמה; וכמו כן – יוזמות המספקות תעסוקה ופרנסה למורי יוגה חברי ארגון. 

בישיבת ועד המנהל שנערכה ב-15.11.2023 הוחלט להקצות מתוך תקציב הארגון סכום למענקים לפרויקטים נבחרים. בעקבות זאת פורסם קול קורא ושמחנו לקבל 18 הצעות, שרבות מהן מעניינות ומרגשות. מכיוון שהתקציב מוגבל, הוחלט על חלוקת התקציב בשנת 2024 ל-3 פרויקטים נבחרים. 

אופן בחירת הפרויקטים

ועדה מיוחדת שמונתה לבחון לעומק את כל ההצעות סיננה, ראיינה את המועמדים המתאימים וכן התייעצה עם עורך דין להסדרת הסכם נאות מול מנהלי הפרויקטים הנתמכים.

לנגד עיני הוועדה עמדו מספר נקודות לשקלול ולדיון בבקשות:

  • מידת התרומה של הפרויקט לקידום היוגה מול קהלים שמתקשים להגיע אליה
  • מידת התרומה של הפרויקט לקידום מורים ליוגה חברי ארגון
  • היקף התפוצה והתהודה הצפויות לפרויקט 
  • היתכנות ליישום הפרויקט והמשכיות בעתיד
  • מידת ההשתתפות של נהני הפרויקט ושותפים נוספים בעלויות
הפרויקט הראשון שנבחר

הפרויקט הראשון, שקיבל את תמיכת הארגון ונמצא בשלבים מתקדמים, הוא תוכנית ייחודית של יוגה תרפיה לטיפול בפוסט טראומה, שנקראת ‘בגוף אני מבריאה’ ומיועדת לנפגעות פגיעה מינית. את הפרויקט מובילה והגישה הד”ר יעל יצחק עידן.

יעל עוסקת כבר שנים רבות בפיתוח התכנית (תרגול יוגה ייחודי בליווי שיחה או ללא שיחה) ובנוסף עוסקת בהכשרת מורות ליוגה רגישה לטראומה עם התמחות בפגיעות מיניות.

יוגה רגישה לטראומה לנשים שעברו פגיעה מינית נחוצה מאוד. אוכלוסיה זו סובלת מחוסר במשאבים. בין היתר מרכזי הסיוע והטיפול מתוקצבים דלות. המלחמה החמירה את המצב והמענה לנשים אלה נדחק הצידה.

הפרויקט ינוהל על ידי יעל (שעושה זאת בהתנדבות) ויופעל במספר מרכזי סיוע ברחבי הארץ. בכל מרכז כזה תוקם קבוצה ייעודית במסגרת הפרויקט. התמיכה הכלכלית ההתחלתית, שנותן הארגון בסך של 30,000 ₪ במרכז סיוע או במרכז טיפולי, תסייע בהנעת גיוס כספים והשלמת התקציב על ידי מרכז הסיוע.

אנו מאחלים ליעל ולכולנו הצלחה בפרויקט חשוב זה.

הירשמו לניוזלטר שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן